Zajímavé odkazy

Seznam průběžně doplňuji.

www.porody.net

Stránky jedné ze zakladatelek profese duly v České republice, zkušené duly a překladatelky Vlasty Jiráskové.

normalniporod.cz

Zde najdete důležité informace o porodech.

www.pribehyproivanu.cz

Stránka s tisícem příběhů, názorů a komentářů týkajících se porodů. Vznikla jako podpora porodní asistence Ivaně Konigsmarkové, která byla soudně stíhána za smrt novorozence po domácím porodu. Po projednávání na téměř všech úrovních soudů v ČR byla osvobozena a uznána za nevinnou.

www.jakjinak.info

Projekt Jak jinak má za cíl změnit české porodnictví.

www.porodpocesku.cz

Na této stránce ženy otevřeně píší své zážitky z porodu, často jde o zklamání a trauma. Proto, pokud jste těhotná, doporučuji si tyto příběhy buďto nečíst nebo nezapomínat, že i v porodnici se dá prožít hezký porod. Je ale dobré se na něj připravit a co nevíce si zajistit, aby byla Vaše přání vyslyšena a Vy se u porodu cítila bezpečně (rodit v porodnici, kde porod může vést Vaše soukromá porodní asistentka, vzít si s sebou k porodu dulu, sepsat porodní plán, porodit v zahraničí nebo doma s porodní asistentkou, ...) Nikdy se v porodnici nebojte říct nebo prosadit své přání (pokud nejde o ohrožení života nebo zdraví)!

www.evalabusova.cz

Informace o porodech, rodičovství, ...

www.jemnezrozeni.cz

Skvělý předporodní kurz, ve kterém se můžete naučit, jak se psychicky připravit na porod a jak porod prožít co nejvíce uvolněná a v klidu. Zajímavé články a informace na FB (zde). Michaela Kalusová, která metodu hypnoporodu (jemné zrození) do ČR přinesla, má jako dula mezinárodní zkušenosti. Své vzdělání získala ve Velké Británii u celosvětově proslulého propagátora porodů zaměřených na rodičku Michela Odenta.

www.kojim.cz

Stránky, na kterých najdete spoustu důležitých rad ohledně kojení. Je dobré se ještě před porodem na kojení připravit, abyste věděla, jak předejít problémům, které mohou při kojení nastat. Stránky kojim.cz vychází ze slovenských webovek organizace Mamila (zde), které je velmi užitečné si před porodem projít.

Comments